Forma - Vit blank vågig 20x30
Valkoiset laatat ovat klassisia. Voit valita eri muotojen sekä kiiltävän tai mattapinnan välillä. Jos haluat luoda avaran tilan tuntua, valitse kiiltävä laatta, ja jos haluat viihtyisämpää ja pehmeämpää tunnelmaa, valitse mattapintainen versio. Luo huoneeseen korkeutta asettamalla laatat pystyyn. Jos päätät asettaa laatat sivusuunnassa, tuot tilaan laajemman luonteen.
Seinälle asennettavia laattoja kutsutaan kaakeleiksi. Ne valmistetaan savesta, joka poltetaan uunissa korkeassa lämpötilassa ja joiden pinnassa on koristeellinen ja helppohoitoinen lasite.
Tuoten nro: 341033
Tuotetiedot
| Laattatyyppi | Kaakeli |
| Seinä | Kyllä |
| Pituus | 300 mm |
| Leveys | 200 mm |
| Paksuus | 7.5 mm |
| Vikt | 0.75 kg/st |
| Pinta | Kiiltävä |
| Väri | Valkoinen |
| kpl/pallet | 1408 kpl |
| määrä per pakkaus | 16 kpl |
| m2/ltk | 0.96 m² |
| Pakattuna | Hel krt |
| kpl/ m2 | 16.67 kpl |
| Sundahus | Kyllä |
| EAN | 5606284100013 |
| ETIM | EC011340 |