Haze - Vit matt hexagon 15x17
Haze-sarja koostuu mattapintaisista ja neutraaleista seinäkaakeleista, jotka antavat minimalistisen ja klassisen vaikutelman. Laattoja on saatavilla myös kuusikulmaisina klinkkerilaattoina, jotka voidaan asentaa myös seinälle. Haze-sarjan kuusikulmion muotoiset laatat ovat klinkkereitä, jotka asennetaan lattialle. Ne on valmistettu savesta, joka poltetaan uunissa korkeassa lämpötilassa. Ne on valmistettu kestämään kovaa kulutusta lattioilla ja olemaan helppohoitoisia. Lisäksi niissä on koristeellinen kivikuviointi. Ne voidaan asentaa sekä lattialle että seinään. Seinälaatat ovat kaakeleita, joiksi seinälle asennettavia laattoja kutsutaan. Ne valmistetaan savesta, joka poltetaan uunissa korkeassa lämpötilassa ja joiden pinnassa on koristeellinen ja helppohoitoinen lasite.
Tuoten nro: 377110
Tuotetiedot
| Laattatyyppi | Klinkkeri |
| Seinä Ja Lattia | Kyllä |
| Pituus | 170 mm |
| Leveys | 150 mm |
| Paksuus | 9 mm |
| Vikt | 0.38 kg/st |
| Pinta | Matta |
| Väri | Valkoinen |
| kpl/pallet | 2400 kpl |
| määrä per pakkaus | 30 kpl |
| m2/ltk | 0.57 m² |
| Pakattuna | Hel krt |
| kpl/ m2 | 52.63 kpl |
| Pakkasenkestävä | Kyllä |
| Kestää lattialämmityksen | Kyllä |
| Kulutusluokka | 4 |
| EAN | 8435311533688 |
| ETIM | EC011340 |