Idun - Vit blank 20x40
Valkoiset laatat ovat klassisia. Jos haluat luoda avaran tilan tuntua, valitse kiiltävä laatta, ja jos haluat viihtyisämpää ja pehmeämpää tunnelmaa, valitse mattapintainen versio. Luo huoneeseen korkeutta asettamalla laatat pystyyn. Jos päätät asettaa laatat sivusuunnassa, tuot tilaan laajemman luonteen.
Seinälle asennettavia laattoja kutsutaan kaakeleiksi. Ne valmistetaan savesta, joka poltetaan uunissa korkeassa lämpötilassa ja joiden pinnassa on koristeellinen ja helppohoitoinen lasite.
Tuoten nro: 340122
Pakettia = m2 (1 Pkt = 1,12 m2)
Vit blank 20x40
Näytä sarja
Vit matt 20x40
Tuotetiedot
| Laattatyyppi | Kaakeli |
| Seinä | Kyllä |
| Pituus | 400 mm |
| Leveys | 200 mm |
| Paksuus | 8.2 mm |
| Vikt | 1.1 kg/st |
| Pinta | Kiiltävä |
| Väri | Valkoinen |
| kpl/pallet | 1008 kpl |
| määrä per pakkaus | 14 kpl |
| m2/ltk | 1.12 m² |
| Pakattuna | Hel krt |
| kpl/ m2 | 12.5 kpl |
| EAN | 5606284105230 |
| ETIM | EC011340 |