Jura - Sand 15x15 såg
Jura on ajaton ja tyylikäs graniittikeraaminen laatta. Sarja on saanut inspiraationsa rakastetusta Jura-kalkkikivestä, ja sen kauniissa värisävyissä on pehmeä ja hienostunut tunnelma. Täydellinen kaikille, jotka haluavat kotiinsa klassisen ulkoasun, jolla on samalla käytännöllisen ja helppohoitoisen materiaalin edut.
Porcellanato on teollisesti tuotettu luonnollisista raaka-aineista, kuten hiekasta, savesta ja hienoksi jauhetusta maasälvästä, jotka kuivapuristetaan korkeassa paineessa ja poltetaan korkeissa lämpötiloissa. Tällä tavoin saat lyhyessä ajassa kivituotteen, jonka muodostuminen veisi luonnossa tuhansia vuosia. Teknisesti porcellanato on vahva materiaali, jota on helppo hoitaa toisin kuin luonnonkiveä, joka usein vaatii säännöllistä huoltoa. Design on luotu uskomattoman laadukkaalla painotekniikalla. Se tarjoaa loputtomasti eri kuviomuunnelmilla, joiden avulla voidaan tuottaa parempia kuviokuvioita kuin mitä oikea kivi voi tarjota. Porcellanato monet hienot ominaisuudet tekevät valinnasta helpon heille, jotka haluavat korostaa kotiaan materiaalilla, joka kestää useita sukupolvia.
Tuoten nro: 304342
Tuotetiedot
| Laattatyyppi | Porcellanato |
| Seinä Ja Lattia | Kyllä |
| Pituus | 150 mm |
| Leveys | 150 mm |
| Paksuus | 8.5 mm |
| Vikt | 0.46 kg/st |
| Pinta | Matta |
| Väri | Valkoinen |
| kpl/pallet | 0 kpl |
| määrä per pakkaus | 44 kpl |
| m2/ltk | 0.99 m² |
| Pakattuna | Piece |
| kpl/ m2 | 44.44 kpl |
| Pakkasenkestävä | Kyllä |
| Kestää lattialämmityksen | Kyllä |
| Kulutusluokka | 4 |
| Liukuesteluokka | R10 A+B+C |
| EAN | 7332419043426 |