Klint 20mm - White 60x60x2cm sågad
Ulkoklinkkeri Klint on erittäin paksu, ulkokäyttöön tarkoitettu klinkkerityyppi. Paksuus tekee siitä vakaan ja pakkasenkestävän, kun taas tarkat mitat helpottavat asentamista. Sarja Klint on saatavilla myös tavallisina klinkkerilaattoina ja eri kokoisina.
Tuoten nro: 378323
Pakettia = m2 (1 Pkt = 0,72 m2)
White 60x60x2cm sågad
Näytä sarja
Black 60x60x2cm sågad
Grey 60x60x2cm sågad
Almond 60x60x2cm sågad
Tuotetiedot
| Laattatyyppi | Klinkkeri 20mm |
| Tilaustuote | Kyllä |
| Pituus | 600 mm |
| Leveys | 600 mm |
| Paksuus | 20 mm |
| Vikt | 15.9 kg/st |
| Pinta | Matta |
| Väri | Valkoinen |
| kpl/pallet | 64 kpl |
| määrä per pakkaus | 2 kpl |
| m2/ltk | 0.72 m² |
| Pakattuna | Hel krt |
| kpl/ m2 | 2.78 kpl |
| Pakkasenkestävä | Kyllä |
| Kulutusluokka | 5 |
| Liukuesteluokka | R11 C |
| EAN | 8014373809247 |
| ETIM | EC011340 |