Marriott - Gris Perla hex 14x16,3
Mariott-sarjan klassisissa kuusikolmion muotoisissa ja marmorivaikutteisissa laatoissa on luonnetta. Sopii sekä lattialle että seinälle. Voit valita vian yhden värin tai sekoittaa kaikkia kolmea väriä keskenään.
Lattialle asennettavia laattoja kutsutaan klinkkereiksi. Ne on valmistettu savesta, joka poltetaan uunissa korkeassa lämpötilassa. Ne on valmistettu kestämään kovaa kulutusta lattioilla ja olemaan helppohoitoisia. Lisäksi niissä on koristeellinen kivikuviointi. Ne voidaan asentaa sekä lattialle että seinään.
Tuoten nro: 368802
Pakettia = m2 (1 Pkt = 0,51 m2)
Gris Perla hex 14x16,3
Näytä sarja
Carrara hex 14x16,3
Marquina hex 14x16,3
Tuotetiedot
| Laattatyyppi | Klinkkeri |
| Seinä Ja Lattia | Kyllä |
| Pituus | 163 mm |
| Leveys | 140 mm |
| Paksuus | 7 mm |
| Vikt | 0.28 kg/st |
| Pinta | Matta |
| Väri | Vaaleanharmaa |
| kpl/pallet | 3000 kpl |
| määrä per pakkaus | 30 kpl |
| m2/ltk | 0.51 m² |
| Pakattuna | Hel krt |
| kpl/ m2 | 58.62 kpl |
| Pakkasenkestävä | Kyllä |
| Kestää lattialämmityksen | Kyllä |
| Kulutusluokka | 4 |
| Liukuesteluokka | R10 B |
| EAN | 8436566514088 |
| ETIM | EC011340 |