Pigalle - Grape stavmosaik 12,5x25
Pigalle on kaakeli, jossa on itsevarmoja syviä sävyjä kahdessa eri koossa. Valitessasi Curry- tai Grape-sävyisen laatan juuri nyt, sinusta tulee rohkea suunnannäyttäjä, etkä tule kyllästymään lopputulokseen monien vuosienkaan jälkeen. Kokeile 6 x 25 cm:n kokoisia kaakelilaattoja laatoittamalla ne pysty- tai vaakasuoraan. Graafisemman vaikutelman saat luomalla niistä kalanruotokuvion. Pigalle on saatavilla kaikissa väreissä myös sauvamosaiikkina. Sarjassa on suositeltava sauma kullekin versiolle. Sauvamosaiikissa on jo valmiiksi samalla sävyllä värjätyt saumat, mutta laatta voidaan saumata myös kokonaisuudessaan. Muista, että jos valitset muun kuin suositellun sävyn, tulos voi vaihdella, koska laatan sauman syvyys ei ole yhtä syvä. Saumavärin löydät tuotetiedoista.
Tuoten nro: 301014
Tuotetiedot
| Laattatyyppi | Kaakeli |
| Seinä Ja Lattia | Kyllä |
| Pituus | 250 mm |
| Leveys | 125 mm |
| Paksuus | 9 mm |
| Vikt | 0.618 kg/st |
| Pinta | Kiiltävä |
| Väri | Viininpunainen |
| Sauman väriehdotus | 143 - Mapei |
| kpl/pallet | 2106 kpl |
| määrä per pakkaus | 26 kpl |
| m2/ltk | 0.81 m² |
| Pakattuna | Hel krt |
| kpl/ m2 | 32 kpl |
| Pakkasenkestävä | Kyllä |
| Kestää lattialämmityksen | Kyllä |
| Kulutusluokka | 3/5 (Golv för grövre slitage) |
| EAN | 8056999182458 |