Salt - Light Grey 30x60 såg
Sarja on nimetty Himalajan suolakiven mukaan. Vaaleanpunaisesta kivilajikkeesta uutetaan Himalajan suola. Uskomattoman kaunis kivilaji, joka on sittemmin värjätty houkuttelevilla väreillä, jotka yhdessä pehmeiden sävyerojen kanssa tekevät lattiasta tärkeän osan sisustusta. Laatat on valmistettu porcellanato.
Porcellanato on teollisesti tuotettu luonnollisista raaka-aineista, kuten hiekasta, savesta ja hienoksi jauhetusta maasälvästä, jotka kuivapuristetaan korkeassa paineessa ja poltetaan korkeissa lämpötiloissa. Tällä tavoin saat lyhyessä ajassa kivituotteen, jonka muodostuminen veisi luonnossa tuhansia vuosia. Teknisesti porcellanato on vahva materiaali, jota on helppo hoitaa toisin kuin luonnonkiveä, joka usein vaatii säännöllistä huoltoa. Design on luotu uskomattoman laadukkaalla painotekniikalla. Se tarjoaa loputtomasti eri kuviomuunnelmilla, joiden avulla voidaan tuottaa parempia kuviokuvioita kuin mitä oikea kivi voi tarjota. Porcellanato monet hienot ominaisuudet tekevät valinnasta helpon heille, jotka haluavat korostaa kotiaan materiaalilla, joka kestää useita sukupolvia.
Tuoten nro: 378604
Tuotetiedot
| Laattatyyppi | Klinkkeri, Porcellanato |
| Seinä Ja Lattia | Kyllä |
| Pituus | 600 mm |
| Leveys | 300 mm |
| Paksuus | 8.5 mm |
| Vikt | 3.42 kg/st |
| Pinta | Matta |
| Väri | Vaaleanharmaa |
| Sauman väriehdotus | 110 - Mapei |
| kpl/pallet | 336 kpl |
| määrä per pakkaus | 7 kpl |
| m2/ltk | 1.26 m² |
| Pakattuna | Hel krt |
| kpl/ m2 | 5.56 kpl |
| Pakkasenkestävä | Kyllä |
| Kestää lattialämmityksen | Kyllä |
| Kulutusluokka | 5/5 (Golv för extremt slitage) |
| Liukuesteluokka | R10 |
| EAN | 8021122957449 |
| ETIM | EC011340 |