Star - Svart/vit 45X45
Star-sarjan laatoissa on perinteinen muotoilu modernilla otteella. Se tarjoaa vanhan teollisen muotoilun tunnelmaa luonnollisen kuluneella ilmeellään. Laatta, joka näyttää hyvältä sekä lattialla että seinällä.
Lattialle asennettavia laattoja kutsutaan klinkkereiksi. Ne on valmistettu savesta, joka poltetaan uunissa korkeassa lämpötilassa. Ne on valmistettu kestämään kovaa kulutusta lattioilla ja olemaan helppohoitoisia. Lisäksi niissä on koristeellinen kivikuviointi. Ne voidaan asentaa sekä lattialle että seinään.
Tuoten nro: 366301
Pakettia = m2 (1 Pkt = 1,01 m2)
Svart/vit 45X45
Näytä sarja
Tuotetiedot
| Seinä Ja Lattia | Kyllä |
| Pituus | 450 mm |
| Leveys | 450 mm |
| Paksuus | 10.5 mm |
| Vikt | 4.7 kg/st |
| Pinta | Matta |
| Väri | Valkoinen |
| kpl/pallet | 165 kpl |
| määrä per pakkaus | 5 kpl |
| m2/ltk | 1.01 m² |
| Pakattuna | Hel krt |
| kpl/ m2 | 4.94 kpl |
| Kestää lattialämmityksen | Kyllä |
| Kulutusluokka | 3 |
| Liukuesteluokka | R9 |
| EAN | 8435025303720 |
| ETIM | EC011340 |