Steninge 20mm - Beige 60x60
Steninges karaktär levererar precis det namnet lovar; en stenlook hämtad direkt från en naturstens utseende. En ruff yta som gör den lämplig vid så väl en pool som uteplats.
Utomhusklinkern Steninge 20mm är en extra tjock klinkerserie avsedd för utomhusbruk. Tjockleken gör den stabil och frostbeständig samtidigt
som de exakta måtten gör plattorna lätta att lägga. Läggningen sker direkt på sandbädd eller med traditionell sättning med frostsäker fix på fast underlag.
Tuoten nro: 303501
Pakettia = m2 (1 Pkt = 0,72 m2)
Beige 60x60
Näytä sarja
Greige 60x60
Silver 60x60
Tuotetiedot
| Pituus | 600 mm |
| Leveys | 600 mm |
| Paksuus | 20 mm |
| Vikt | 16 kg/st |
| Pinta | Strukturoitu |
| Väri | Beige |
| kpl/pallet | 60 kpl |
| määrä per pakkaus | 2 kpl |
| m2/ltk | 0.72 m² |
| Pakattuna | Hel krt |
| kpl/ m2 | 2.78 kpl |
| Pakkasenkestävä | Kyllä |
| Kestää lattialämmityksen | Kyllä |
| Kulutusluokka | 5 |
| Liukuesteluokka | R11 A+B+C |
| EAN | 8019224172136 |