Umbria 20mm - Limy 60x60 såg
Suosittu Umbria-sarja on saatavana myös 20 mm:n versiona. Samat kauniit sävyt, mutta tässä mallissa laatta toimitetaan karkeammalla pinnalla, mikä tekee siitä erinomaisesti sopivan niin uima-altaan ympärille kuin terassillekin.
Umbria 20 mm -ulkolaattasarja on erityisen paksu ja suunniteltu ulkokäyttöön. Paksuus tekee laatoista tukevia ja pakkasenkestäviä, ja tarkat mitat helpottavat asennusta. Laatat voidaan asentaa suoraan hiekkapedille, perinteisesti pakkasenkestävällä laattaliimalla kiinteälle alustalle tai asennusjalkojen avulla.
Tuoten nro: 306301
Pakettia = m2 (1 Pkt = 0,72 m2)
Limy 60x60 såg
Näytä sarja
Fossil 60x60 såg
Sand 60x60 såg
Tuotetiedot
| Laattatyyppi | Klinkkeri 20mm |
| Seinä Ja Lattia | Kyllä |
| Pituus | 600 mm |
| Leveys | 600 mm |
| Paksuus | 20 mm |
| Vikt | 16.12 kg/st |
| Pinta | Strukturoitu |
| Väri | Beige |
| kpl/pallet | 64 kpl |
| määrä per pakkaus | 2 kpl |
| m2/ltk | 0.72 m² |
| Pakattuna | Hel krt |
| kpl/ m2 | 2.78 kpl |
| Pakkasenkestävä | Kyllä |
| Kestää lattialämmityksen | Kyllä |
| Kulutusluokka | 5 |
| Liukuesteluokka | R11 A+B+C |
| EAN | 8029799300377 |