Baltic - Ljusblå
Silmukkamattoja on helppo hoitaa, koska ne ovat tiheitä, kestäviä ja lika laskeutuu niiden päälle imeytymättä. Erittäin helppo imuroida ja pitää siistinä. Käytetään usein eteisessä, harrastetilassa tai olohuoneessa kokolattiamattona, tai kokoon leikattuna ruokaryhmän alla. Baltic-sarjassa mattojen lanka on 100 % polyamidia, mikä tekee niistä kestäviä. Baltic-mattoja on saatavana monissa hienoissa väreissä, joita pidetään rauhallisina ja ovat yksivärisiä, sekä miellyttäviä että käytännöllisiä. Suositellaan käytettäväksi sekä kotona että julkisissa tiloissa.
Öglad - Stilren, tålig och lättskött. Den öglade strukturen gör mattan enkel att dammsuga och extra slitstark. Passar utmärkt som heltäckningsmatta i hall, sovrum och vardagsrum, men även måttanpassad under matbordet. En öglad matta rekommenderas ofta i trappor tack vare sin hållbarhet.
Tuoten nro: 202982
Tuotetiedot
| Tuotetyyppi | Tekstiili matot |
| Maton tyyppi | Silmukkamatto |
| Leveys | 4000 mm |
| Paksuus | 5 mm |
| Väri | Sininen |
| Materiaalia | 100% Polyamid |
| Korkeus | 2.5 mm |
| Paino | 420 g/m² |
| Tausta | Contract foam |
| Kulutusluokka | Class 33 |
| Leikka/sketch | Leikka, sketch |
| Reunatyyppi | Langett |
| Kestää lattialämmityksen | Kyllä |
| Antistaattisesti käsitelty | Kyllä |
| Toimistopyörät | kontorhjul offentlig miljø |
| Portaat | Portaat yleinen ympäristö |
| EAN | 7332978029824 |