Sense - Linen
Sense on pehmeä ja elegantti veluurimatto, jonka nukkapinta on valmistettu polyamidista. Sense-malliston värit on kehitetty erityisesti skandinaavisiin koteihin, ja niiden hienovaraiset sävyvaihtelut tuovat tilaan tyylikkään ja viimeistellyn ilmeen. Kulutusluokan 31 ansiosta matto soveltuu monenlaisiin tiloihin. Se toimii hyvin kevyemmässä julkisessa käytössä sekä esimerkiksi makuuhuoneen kokolattiamattona tai mittakokoon leikattuna mattona. Sense on saatavilla kokolattiamattona tai mittatilausmattona, jolloin sen reunat voidaan viimeistellä yhteensopivalla lankakanttauksella tai slimline-kanttauksella.
Veluurimattoja käytetään usein makuuhuoneen tai olohuoneen kokolattiamattoina, tai määrämittaan leikattuna sohvan alla. Veluurimatto on pehmeä, mukava ja ylellisen tuntuinen. Veluurimaton viehätys piilee siinä, että matolla kävellessä sen liikkeen huomaa, mikä antaa sille eloisan tunnun. Sitä esiintyy eri määrissä riippuen sarjasta ja värisävystä.
Tuoten nro: 244632
Tuotetiedot
| Tuotetyyppi | Tekstiili matot |
| Maton tyyppi | Velour |
| Leveys | 4000 mm |
| Paksuus | 13.5 mm |
| Väri | Beige |
| Materiaalia | 100% Polyamid |
| Korkeus | 11 mm |
| Paino | 1700 g/m² |
| Tausta | Duotex |
| Mukavuusluokka | 5/5 |
| Kulutusluokka | Class 31 |
| Leikka/sketch | Leikka, sketch |
| Reunatyyppi | Langett, SlimLine |
| GUT | Kyllä |
| Kestää lattialämmityksen | Kyllä |
| Kellari | kalustettu kellari |
| Melun vähentäminen | Kyllä |
| Portaat | Portaat kotiympäristö |
| EAN | 7332978446324 |