Gatsby - Greige 60x120 såg
Nykyaikainen muotoilu huokuu tästä sarjasta hienosäädetyillä sävyillään, jotka yhdistyvät uskomattoman hienoihin kivikuvioihin. Laatassa on hienovaraisia hienoja raitoja, jotka tekevät sarjasta ainutlaatuisen. Laatat on valmistettu porcellanato.
Porcellanato on teollisesti tuotettu luonnollisista raaka-aineista, kuten hiekasta, savesta ja hienoksi jauhetusta maasälvästä, jotka kuivapuristetaan korkeassa paineessa ja poltetaan korkeissa lämpötiloissa. Tällä tavoin saat lyhyessä ajassa kivituotteen, jonka muodostuminen veisi luonnossa tuhansia vuosia. Teknisesti porcellanato on vahva materiaali, jota on helppo hoitaa toisin kuin luonnonkiveä, joka usein vaatii säännöllistä huoltoa. Design on luotu uskomattoman laadukkaalla painotekniikalla. Se tarjoaa loputtomasti eri kuviomuunnelmilla, joiden avulla voidaan tuottaa parempia kuviokuvioita kuin mitä oikea kivi voi tarjota. Porcellanato monet hienot ominaisuudet tekevät valinnasta helpon heille, jotka haluavat korostaa kotiaan materiaalilla, joka kestää useita sukupolvia.
Tuoten nro: 378522
Tuotetiedot
| Laattatyyppi | Klinkkeri, Porcellanato |
| Seinä Ja Lattia | Kyllä |
| Pituus | 1200 mm |
| Leveys | 600 mm |
| Paksuus | 9 mm |
| Vikt | 15.18 kg/st |
| Pinta | Matta |
| Väri | Vaaleanharmaa |
| Sauman väriehdotus | 112 |
| kpl/pallet | 72 kpl |
| määrä per pakkaus | 2 kpl |
| m2/ltk | 1.44 m² |
| Pakattuna | Hel krt |
| kpl/ m2 | 1.39 kpl |
| Pakkasenkestävä | Kyllä |
| Kestää lattialämmityksen | Kyllä |
| Kulutusluokka | 5 |
| EAN | 8019224112712 |
| ETIM | EC011340 |