Gatsby - Greige mosaik 5x5, ark 30x30
Nykyaikainen muotoilu huokuu tästä sarjasta hienosäädetyillä sävyillään, jotka yhdistyvät uskomattoman hienoihin kivikuvioihin. Laatassa on hienovaraisia hienoja raitoja, jotka tekevät sarjasta ainutlaatuisen. Laatat on valmistettu porcellanato.
Porcellanato on teollisesti tuotettu luonnollisista raaka-aineista, kuten hiekasta, savesta ja hienoksi jauhetusta maasälvästä, jotka kuivapuristetaan korkeassa paineessa ja poltetaan korkeissa lämpötiloissa. Tällä tavoin saat lyhyessä ajassa kivituotteen, jonka muodostuminen veisi luonnossa tuhansia vuosia. Teknisesti porcellanato on vahva materiaali, jota on helppo hoitaa toisin kuin luonnonkiveä, joka usein vaatii säännöllistä huoltoa. Design on luotu uskomattoman laadukkaalla painotekniikalla. Se tarjoaa loputtomasti eri kuviomuunnelmilla, joiden avulla voidaan tuottaa parempia kuviokuvioita kuin mitä oikea kivi voi tarjota. Porcellanato monet hienot ominaisuudet tekevät valinnasta helpon heille, jotka haluavat korostaa kotiaan materiaalilla, joka kestää useita sukupolvia.
Tuoten nro: 378542
Tuotetiedot
| Laattatyyppi | Klinkkeri, Porcellanato |
| Seinä Ja Lattia | Kyllä |
| Pituus | 50 mm |
| Leveys | 50 mm |
| Paksuus | 9 mm |
| Vikt | 1.67 kg/st |
| Pinta | Matta |
| Väri | Vaaleanharmaa |
| Sauman väriehdotus | 112 |
| kpl/pallet | 360 kpl |
| määrä per pakkaus | 12 kpl |
| m2/ltk | 1.08 m² |
| Pakattuna | Piece |
| kpl/ m2 | 11.11 kpl |
| Pakkasenkestävä | Kyllä |
| Kestää lattialämmityksen | Kyllä |
| Kulutusluokka | 5 |
| EAN | 8019224113573 |
| ETIM | EC011340 |