Old Tradition - Sockel vit 15x15
Old Tradition -sarja koostuu perinteisistä laatoista, joissa on epäsäännölliset reunat ja kaunis lasite. Sopii maaseutuympäristöön.
Seinälle asennettavia laattoja kutsutaan kaakeleiksi. Ne valmistetaan savesta, joka poltetaan uunissa korkeassa lämpötilassa ja joiden pinnassa on koristeellinen ja helppohoitoinen lasite.
Tuoten nro: 309581
Pakettia = st (1 Pkt = 20 st)
Sockel vit 15x15
Näytä sarja
Vit 13x13
Vit 6,5x13
Vit 7,5x15
Nougat 13x13
Nougat 6,5x13
Linne 13x13
Linne 6,5x13
List imperial vit 7,5x15
List vit 2x13
Tuotetiedot
| Laattatyyppi | Kaakeli |
| Seinä | Kyllä |
| Pituus | 150 mm |
| Leveys | 150 mm |
| Paksuus | 10 mm |
| Vikt | 0.47 kg/st |
| Pinta | Kiiltävä |
| Väri | Valkoinen |
| kpl/pallet | 0 kpl |
| määrä per pakkaus | 20 kpl |
| m2/ltk | 0.5 m² |
| Pakattuna | Hel krt |
| kpl/ m2 | 1 kpl |
| EAN | 8051827441059 |
| ETIM | EC011340 |